fbpx

NA FALI

Podróże


Modne przeskalowanie, czyli wszystko co musisz wiedzieć o OVERSIZE

Aktywne wakacje są w modzie

Ostatnio moi znajomi powiedzieli, że ich nastoletnie pociechy nie chcą spędzać wakacji z rodzicami, bo było nieźle… ale trochę nudno. Plaża, basen, spacer – wakacyjna norma i rutyna. Czy to tylko opinia „nie wiadomo czego chcącej” młodzieży ? Niekoniecznie. Wielu z nas oczekuje od wakacji czegoś więcej; sportowej aktywności, spotkań z ludźmi o podobnych upodobaniach, a nawet zastrzyku adrenaliny.

Czy możemy realizować swoje pasje już nie tylko na własnym podwórku ale i podczas zagranicznych wojaży? Jak najbardziej, bo idąc za zmianami trybu życia, organizatorzy proponują wakacyjne programy dla osób aktywnych.

Popularne wycieczki rowerowe nie muszą odbywać się ciągle ta samą, codzienną trasą. Mogą towarzyszyć im odrobina dreszczyku i tzw. piękne okoliczności przyrody. Fantastyczne trasy rowerowe posiadają znane destynacje turystyczne: Bułgaria, Włochy, Kreta, Madera, Teneryfa. Wszędzie tam można dolecieć bezpośrednim czarterem , a na miejscu czekają na nas profesjonalni przewodnicy , sprawdzone trasy rowerowe, doskonałe wsparcie techniczne i oczywiście w pełni przygotowane rowery. Rajdy odbywają się w małych grupach, a trasy wiodą przez najpiękniejsze zakątki, często przez Parki Narodowe i krajobrazowe. To wyjątkowa szansa, by zjechać rowerem np. z trzeciego co do wysokości szczytu Madery Pico do Arieiro, dotrzeć do małych górskich wiosek na Teneryfie, czy zwiedzić okolice Jeziora Kornas- największego zbiornika słodkiej wody na Krecie.

Aktywne wakacje wspominać można jeszcze długo po powrocie, a nawet „przywieźć” z nich umiejętności, którymi zabłyśniemy w gronie rodziny i znajomych. Niektóre oferty zawierają bowiem w programie profesjonalne zajęcia z fotografii, czy naukę gotowania miejscowych potraw.

Można więc poznać Marrakesz „od kuchni” i to w znaczeniu dosłownym. Marokański szef kuchni nauczy, jak przyrządzić prawdziwy kuskus, zupę z soczewicy , jak przyprawić danie szafranem, by miało oryginalny, niepowtarzalny smak. Dodatkową atrakcję stanowi posiłek w restauracji przygotowany przez uczestników imprezy.

Dla miłośników mieszanki rekreacyjnych aktywności, przygotowano wycieczki multiaktywne: surfing, rowery, trekking … wszystko w czasie jednego wyjazdu.

Sami oceńcie – czy musi być tak jak zwykle? A może spróbować czegoś aktywnie niebanalnego?

Wasza rodzina będzie zachwycona i… rozczarowana, że następne wakacje dopiero za rok.