Karta Podarunkowa Centrum Handlowego Jantar to doskonały pomysł na elegancki prezent świąteczny czy też sposób wyrażenia uznania. Stanowi też świetne rozwiązanie przy wdrażaniu programu lojalnościowego czy motywacyjnego Twoich pracowników. Zapakowana w gustowne etui sprawdzi się również jako elegancki prezent dla Twoich klientów.
Jeżeli chcesz zakupić Kartę dla swoich pracowników prosimy o kontakt na adres email: info@ch-jantar.pl
W przypadku zainteresowania zakupem Kart przez firmy, przewidziane są atrakcyjne rabaty.
Dlaczego warto zdecydować się na zakup Kart Podarunkowych?
Przede wszystkim dlatego, że jest to wygodne i korzystne dla przedsiębiorców. Wartość przekazanych środków pochodzących z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych nie jest obciążona składką ZUS, stanowi dla firmy koszt uzyskania przychodu oraz nie podlega ustawie o podatku VAT.
Szczegóły znajdują się w poniższym zestawieniu:
Podstawa prawna:
§2. ust. 1 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 18 grudnia 1998 r. (Dz. U. 1998,
nr 161, poz.1106, z późniejszymi zmianami): Podstawy wymiaru składek nie stanowią następujące przychody: pkt 19) świadczenia finansowane ze środków przeznaczonych na cele socjalne w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
Karty Podarunkowe są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych do kwoty 380 zł rocznie.
Podstawa prawna:
Art. 21 ust. 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (j.t. Dz. U. 2012, poz. 361, z późniejszymi zmianami): Wolne od podatku są: pkt 67) Wartość otrzymanych przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej, o której mowa w przepisach
o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych, rzeczowych świadczeń oraz otrzymanych przez niego w tym zakresie świadczeń pieniężnych, sfinansowanych w całości ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub funduszy związków zawodowych, łącznie do wysokości nieprzekraczającej
w roku podatkowym kwoty 380 zł; rzeczowymi świadczeniami nie są bony, talony i inne znaki, uprawniające do ich wymiany na towary lub usługi.
Wartość Kart wydanych pracownikom stanowi dla firmy koszt uzyskania przychodu.
Podstawa prawna:
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Art. 16 ust. 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992_r. (j.t. Dz. U. 2011, nr 74, poz. 397, z późniejszymi zmianami): Nie uważa się za koszty uzyskania przychodów: pkt 9) odpisów i wpłat na różnego rodzaju fundusze tworzone przez podatnika; kosztem uzyskania przychodów są jednak: lit. b) odpisy i zwiększenia, które w rozumieniu przepisów o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych obciążają koszty działalności pracodawcy, jeżeli środki pieniężne stanowiące równowartość tych odpisów i zwiększeń zostały wpłacone na rachunek Funduszu.
Środki obrotowe
Art. 15 ust. 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992_r. (j.t. Dz. U. 2011, nr 74, poz. 397, z późniejszymi zmianami): Kosztami uzyskania przychodów sa koszty poniesione w celu osiągniecia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów (…).
Charakter Karty sprawia, że nie jest ona obciążona podatkiem VAT w rozumieniu Ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), gdyż wartość nominalna Kart nie jest towarem ani usługą w myśl przepisów tej Ustawy.
Podstawa prawna
Przekazanie kuponów podarunkowych lub środków na karcie pracownikom nie rodzi obowiązku podatkowego w rozumieniu przepisów Ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. (j.t. Dz. U. 2011, nr 177, poz. 1054, z późniejszymi zmianami).