fbpx

NA FALI

Uroda


Modne przeskalowanie, czyli wszystko co musisz wiedzieć o OVERSIZE

Stylizacja paznokci: manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to aktualnie jedna z najpopularniejszych metod zdobienia paznokci. Uznanie zdobył dzięki dużej trwałości połączonej z pięknym efektem końcowym. Hybrydowy lakier utrzymuje się na płytce nawet przez kilka tygodni i w przeciwieństwie do paznokci żelowych, wygląda naprawdę naturalnie.

Hybrydę możesz zrobić u kosmetyczki albo samodzielnie w domu. Koszt takiego zabiegu to zazwyczaj ok. 70-120 zł. W domowych warunkach zrobisz go na pewno taniej – zakładając oczywiście, że nie będzie to jednorazowy manicure. Przy regularnym stosowaniu koszt lampy i akcesoriów powinien zwrócić się już po kilku miesiącach.

Co Ci będzie potrzebne?

1.Pilniczek
2.Lampa UV, czyli najważniejsze urządzenie do wykonywania hybrydowego manicure. Na rynku występują dwa typy lamp – ledowe i świetlówkowe – które różnią się rodzajem żarówek. Lampy LED są droższe, ale za to mniejsze, ładniejsze i szybciej utwardzają hybrydę.
3.Odtłuszczacz
4.Drewniane patyczki do manicure
5.Bloczek polerski do zmatowienia płytki
6.Baza, kolor i top
7.Bezpyłowe płatki
8.Remover, czyli preparat służący do usuwania lakieru hybrydowego, wyprodukowany na bazie acetonu z dodatkami zapachowymi.

Image title

Jak zrobić hybrydę na paznokciach?

1.Manicure hybrydowy zacznij od przygotowania paznokci – zmycia pokrywającego je lakieru, spiłowania paznokci do preferowanego kształtu oraz odsunięcia (ewentualnie wycięcia) skórek.
2.Użyj bloku polerskiego, żeby zmatowić płytkę.
3.Przetrzyj paznokcie odtłuszczaczem i oczyść je z pyłu. Możesz też zastosować primer, czyli preparat, który zwiększy przyczepność lakieru. Odczekaj chwilę, aby wysechł.
4.Nanieś cienką warstwę bazy i utwardź ją w lampie UV przez około 2 minuty.
5.Następnie dołóż cienką warstwę wybranego koloru i ponownie zastosuj lampę przez 2 minuty.
6.Żeby utrwalić hybrydę i nadać paznokciom piękny połysk, potrzebny będzie top, czyli lakier nawierzchniowy. Posmaruj nim płytkę, a następnie utrwal lakier pod lampą przez kolejne 2 minuty.
7.Po skończonym zabiegu przemyj paznokcie odtłuszczaczem. Możesz też dodatkowo posmarować skórki oliwką.

Jak zmyć hybrydę z paznokci?

1.Delikatnie spiłuj warstwę nawierzchniową pokrytą hybrydą.
2.Zamocz wacik w płynie do usuwania hybrydy, przykryj nim płytkę i owiń całość folią aluminiową.
3.Po upływie 15-20 minut odwiń folię i delikatnie ściągnij wacik z lakierem. Możesz użyć w tym celu drewnianego patyczka, ale uważaj, żeby nie zrywać hybrydy na siłę, bo możesz w ten sposób uszkodzić płytkę paznokcia.

Zalety hybrydy

1.Trwałość – hybryda utrzymuje się na paznokciach przez wiele tygodni. Prędzej pojawią się odrosty niż lakier miałby odprysnąć. Nie straszne jest jej zmywanie naczyń, sprzątanie i inne czynności, które w mgnieniu oka niszczą tradycyjny lakier.
2.Wygoda – hybryda pozwala na długo zapomnieć o stylizacji paznokci. Doskonale sprawdzi się podczas wakacji oraz innych wyjazdów.
3.Zabieg nie wymaga posiadania długich paznokci . Manicure wygląda dobrze zarówno na długich, jak i na krótkich paznokciach.

Image title

Wady hybrydy

1.Długi czas przeprowadzania zabiegu – nakładanie hybrydy trwa około godziny.
2.Stosunkowo wysoka cena w porównaniu z manicure wykonywanym tradycyjnym lakierem do paznokci w warunkach domowych.
3.Konieczność udania się do kosmetyczki w celu usunięcia utwardzonego lakieru (chyba, że decydujesz się na samodzielne wykonanie manicure).
4.Wbrew powszechnej opinii o bezpieczeństwie tej metody, regularne zabiegi uszkadzają płytkę paznokcia. Po kilku miesiącach stosowania lakieru hybrydowego, należy zrobić kilkutygodniową przerwę i terapię odżywkami.