Największe centrum handlowe w Słupsku

DZISIAJ OTWARTE: 9:00 - 21:00

Atrakcje warte polecenia

Największym magnesem regionu słupskiego jest morze, ale okolica ma też wiele do zaoferowania turystom poszukującym innych wrażeń. Odwiedzając Pomorze Środkowe warto poznać coś, czego nie ma w innych miejscach.

A jest tu z czego wybierać.Zmęczonych całoroczną gonitwą w pracy i w domu region słupski może ugościć talasoterapią, czyli leczeniem morzem. Wystarczy wybrać się do jednego z licznych w pasie nadmorskim SPA, aby korzystać dobrodziejstwa zabiegów, do których wykorzystywana jest woda morska i żyjące w niej glony i algi.

Wielu wczasowiczom trudno wyobrazić sobie pobyt nad morzem bez przywiezienia „złota Bałtyku”, czyli bursztynu. Region słupski oferuje wiele możliwości spotkania z Jantarem.Goszcząc w kilkuset letnim Słupsku, mieście o bogatej i burzliwej przeszłości, warto poznać najciekawsze elementy jego dziejów.

Posłuchać historię odbywających się w mieście procesów o czary i związanych z nią Basztą Czarownic, skosztować słupskiej pizzy serwowanej w najstarszym tego typu lokalu w Polsce, a także sprawdzić datę w oryginalnym kalendarzu kwiatowym.

Do rodziny i znajomych trzeba koniecznie wysłać widokówkę. Bawiąc w Słupsku mamy ku temu dodatkowy powód, bo w tym mieście mieszkał wynalazca kartki pocztowej.

Ziemia słupska kryje wiele tajemnic i niespodzianek cały czas czekając na swoich odkrywców.

pl_PL