Największe centrum handlowe w Słupsku

DZISIAJ OTWARTE: 9:00 - 21:00
Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.

Atrakcje warte polecenia

Największym magnesem regionu słupskiego jest morze, ale okolica ma też wiele do zaoferowania turystom poszukującym innych wrażeń. Odwiedzając Pomorze Środkowe warto poznać coś, czego nie ma w innych miejscach.

A jest tu z czego wybierać.Zmęczonych całoroczną gonitwą w pracy i w domu region słupski może ugościć talasoterapią, czyli leczeniem morzem. Wystarczy wybrać się do jednego z licznych w pasie nadmorskim SPA, aby korzystać dobrodziejstwa zabiegów, do których wykorzystywana jest woda morska i żyjące w niej glony i algi.

Wielu wczasowiczom trudno wyobrazić sobie pobyt nad morzem bez przywiezienia „złota Bałtyku”, czyli bursztynu. Region słupski oferuje wiele możliwości spotkania z Jantarem.Goszcząc w kilkuset letnim Słupsku, mieście o bogatej i burzliwej przeszłości, warto poznać najciekawsze elementy jego dziejów.

Posłuchać historię odbywających się w mieście procesów o czary i związanych z nią Basztą Czarownic, skosztować słupskiej pizzy serwowanej w najstarszym tego typu lokalu w Polsce, a także sprawdzić datę w oryginalnym kalendarzu kwiatowym.

Do rodziny i znajomych trzeba koniecznie wysłać widokówkę. Bawiąc w Słupsku mamy ku temu dodatkowy powód, bo w tym mieście mieszkał wynalazca kartki pocztowej.

Ziemia słupska kryje wiele tajemnic i niespodzianek cały czas czekając na swoich odkrywców.